Suç Şubesi POCSO davasında BS Yediyurappa'yı tutuklamak için özel mahkemeye başvurdu | Bengaluru

Ferhat

New member
Eski Karnataka başbakanı Yediyurappa'ya karşı POCSO davasını araştıran Ceza Soruşturma Dairesi (CID), onun tutuklanması talebiyle özel bir mahkemeye başvurdu. CID zaten Yediyurappa'yı çağırdı ve davayla ilgili sorgulanmak üzere hazır bulunmasını istedi. Eski başbakan şu anda Yeni Delhi'de ve muhtemelen Bengaluru'ya dönecek.

Eski Karnataka Başbakanı BS Yediyurappa. (PTI)

ayrıca oku – 'Yediyurappa bize ihanet etti': Öfkeli Eshwarappa, oğlunun Haveri LS biletini reddetmesinin ardından eski CM'ye saldırdı

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Bu arada BS Yediyurappa, kendisine karşı açılan Çocukların Cinsel Suçlardan Korunması (Pocso) davasının iptali talebiyle Çarşamba günü Yüksek Mahkeme'ye başvurdu. 14 Mart'ta Bengaluru polisi, hayatta kalan 17 yaşındaki kişinin annesinin şikayeti üzerine Yediyurappa'ya karşı Pocso Yasası kapsamında bir dava açtı.

15 Mart'ta Yediyurappa şunları söyledi: “Bir kadının bana karşı şikayette bulunduğunu öğrendim. Yaklaşık bir ay önce olmuş olmalı. Beni ziyaret ettiler ama umursamadım. Ama bir gün ağladıklarını söylediğimde onları aradım ve ne olduğunu sordum. Bana haksızlığa uğradıklarını söylediler. Daha sonra Polis Müfettişi (B) Dayananda'yı aradım ve ondan onları dinleyip gereğini yapmasını istedim. Ama sonra hemen benim aleyhimde konuşmaya başladı. Kendisinin iyi olmadığını düşündüm ve polis şefinden araştırmasını istedim. Artık mesele çarpıtıldı ve şikâyete dönüştü.”

BS Yediyurappa, CID bildirimine yanıt vermedi ve soruşturma departmanı eski CM hakkında tutuklama emri çıkartmak için özel mahkemeye başvurdu.

Haberler / Şehirler / Bangalor Ulusal Parkı / Suç Şubesi, POCSO davasında BS Yediyurappa'yı tutuklamak için özel mahkemeye başvurdu