UP’deki İngiliz Sih kadın, NRI kocasını öldürdüğü için idam cezasına çarptırıldı

Ferhat

New member
Uttar Pradesh’in Shahjahanpur kentindeki bir mahkeme, yedi yıl önce NRI kocasını bir arkadaşının yardımıyla öldürdüğü için İngiliz vatandaşı Ramandeep Kaur’a ölüm cezası verdi.

UP mahkeme kararı: İngiliz Sih kadını, NRI kocasını öldürdüğü için ölüm cezasına çarptırıldı

Arkadaşı ve suç ortağı Gurpreet ömür boyu hapis ve para cezasına çarptırıldı ₹3 lakh.

Ayrıca şunu okuyun: 8 yaşındaki kızına tecavüz edip öldüren adam öldürüldü

Ek bölge yönetimi danışmanı Shree Pal Verma Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Sukhjeet Singh’in (34) Kaur ve Gurpreet tarafından öldürüldüğünde oğulları Arjun ve Aryan ile birlikte olduğunu söyledi. Arjun duruşma sırasında mahkemeye annesinin Sukhjeet’i yastıkla boğduğunu ve Gurpreet’in de kafasına çekiçle vurduğunu söyledi. Arjun’un ifadesinden alıntı yapan Verma, Gurpreet’in daha sonra cebinden bir bıçak çıkarıp kocasının boğazını kesen Kaur’a verdiğini söyledi.

Savcılık, Sukhjeet, eşi ve oğulları Arjun Aryan’ın Ağustos 2016’da memleketi Shahjahanpur’da ziyaret ettiğini söyledi. Yine bir NRI olan Pencaplı Gurpreet ona eşlik etti. Sukhjeet, 2 Eylül 2016’da evinde öldürülmüş halde bulundu.

Bir hapishane yetkilisi Pazar günü yaptığı açıklamada, cezasının verilmesinden saatler sonra Kaur’un kocasının aile üyeleri tarafından “karalandığını” söyledi.

Yetkiliye göre Kaur, idam cezasına itiraz edeceğini söyledi.

Shahjahanpur bölge hapishanesi müdürü Mijaji Lal Pazar günü yaptığı açıklamada, hapishanedeki iki kadın mahkûmun ve bir kadın polis memurunun Kaur’u izlemek üzere görevlendirildiğini söyledi.

Cezaevi yetkilisi, cinayeti neden işlediği sorulduğunda Kaur’un, kocasının tüm mal varlığını satıp İngiltere’ye taşınmak istediğini, ardından aile üyelerinin onu öldürdüğünü ve haksız yere onu suçladığını söyledi.

Lal, “Masum olduğunu ve ölüm cezasına itiraz edeceğini söyledi” dedi.

Karara tepki gösteren Sukhjeet’in annesi Vanshjeet Kaur Cumartesi günü gazetecilere şunları söyledi: “Rahatladım. Dualarım kabul oldu ve mahkemeden beklediğimi aldım. Hiçbir annenin çocuğu bu şekilde ölmesin diye Ramandeep için idam cezası talep ettim.”

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!