Umesh Pal Cinayeti: Polis kontrolü altındaki yerel emlakçı ve restoran sahibinin rolü

Ferhat

New member
DUAGRAJ Umesh Pal cinayeti davasıyla ilgili soruşturmalar, bir restoran sahibi ve bir emlakçının, öldürülen mafya siyasetçisi Atiq Ahmed’in yakınlarına ve saldırganlarına sürekli yardım ettiğini ortaya çıkardı. Sağladıkları paranın Atiq tarafından mahkemede davalara itiraz etmek için kullanıldığı iddia ediliyor.

Avukat Umesh Pal ve iki silahlı adamı, bu yılın başlarında bir grup saldırgan tarafından öldürüldü. (Ekran görüntüsü)

Polis yakında iki iş adamını sorgulayabilir. Aleyhlerine kanıt bulunursa isimlerinin Umesh Pal’ın öldürülmesiyle ilgili davaya dahil edilmesi muhtemel. Biri daha önce polis tarafından sorgulanırken, ED yaklaşık iki ay önce diğerinin evini aradı.

Polis soruşturmaları, tarayıcının altındaki emlakçının Atiq Ahmed’in güvenilir bir ortağı olduğunu gösteriyor. Polise göre, Atiq cezaevindeyken ailesine para sağladı. Dahası, Atiq’in tutuklu oğulları Umar ve Ali’ye kolaylık sağlanması için nakit bile gönderecekti. Atiq Ahmed, güvendiği emlakçı ve akrabaları adına birçok şehirde Benami mülkleri satın aldı.

Umesh Pal’ın öldürülmesinden sonra bile, Atiq’in akrabaları kaçarken, emlakçının onlara maddi yardımda bulunduğu söyleniyor. Hatta mahkemede davalarını sürdürmeleri için onlara nakit yardım etti.

Bu arada restoran sahibi başından beri Umesh Pal cinayetinde şüphelidir ve polis tarafından sorgulanmıştır. Son polis bulguları, Atiq’in sevdiklerine de yardım ettiğini gösteriyor. Atiq’in en güvendiği yardımcılarından biriydi. Aslında Atiq, şirketine yatırım yaptı. Umesh Pal suikastından sonra banka hesaplarından büyük işlemler yaptı.

Ancak yetkililer, onun davadaki rolü konusunda hâlâ belirsiz. Üst düzey bir polis yetkilisi, davanın hala soruşturma altında olduğunu ve daha fazla eylemin gerçeklere ve kanıtlara dayanacağını söyledi.