Tiranga mitingleri Shopian, Anantnag’da sıkı güvenlik altında yapıldı

Ferhat

New member
Aktif militanlığıyla tanınan Srinagar Güney Keşmir, Keşmir hükümeti tarafından Pazartesi günü düzenlenen ve Anantnag bölgesindeki en büyük toplantılardan biriyle kayda değer “tiranga mitinglerine” tanık oldu.

Anantnag Komiser Yardımcısı Syed Fakhruddin Hamid, Tiranga’daki bir mitingde. (Waseem Andrabi/HT)

Çok katmanlı bir güvenlik sisteminin ortasında, Anantnag, Shopian ve Pulwama semtlerinde çoğunluğu devlet çalışanları, memurlar, güvenlik görevlileri ve öğrencilerden oluşan binlerce kişi üç renkli bayraklar taşıyarak ve sloganlar atarak sokaklara döküldü.

En büyük miting, binlerce kişinin bölge spor stadyumunda toplandığı Anantnag semtinde gerçekleşti.

Anantnag Komiser Yardımcısı Syed Fakhruddin Hamid ve Kıdemli Polis Komiseri Ashish Mishra insanları ulusal bayraklarla yönetti. Bazıları Meri Maati Mera Desh kampanyasını kutlamak için üç renkli dev bir bayrağın kenarlarını tuttu. Katılımcılar spor stadyumundan Lal Chowk ve Janglat Mandi sokaklarından geçerek stadyuma döndüler.

“Ülkenin birliğini güçlendirmeye ve ülkeyi koruyanlara saygı duyacağıma söz veriyorum. Bir vatandaşın tüm görevlerini yerine getireceğime söz veriyorum. Hamid, “Hindistan’ın 2047’ye kadar gelişmesini sağlamak için çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

Medyaya, “Halkın Tiranga’daki mitinge katılımı ülke sevgisini gösteriyor” dedi.

BJP liderleri, Anantnag’daki Tiranga mitingine de katıldı. Bir BJP lideri, “Bu güçler, Keşmir’de hiç kimsenin üç rengi sergilemeyeceğini söyleyen Güney Keşmir’den Anantnag’dan yanıt alıyor” dedi.

Bir diğer büyük Tiranga mitingi ise Shopian ilçe yönetimi tarafından ilçe polis hatlarından spor stadına kadar düzenlendi.

Ağırlıklı olarak okul öğrencileri ve polis personelinin katıldığı mitinge Shopian Komiser Yardımcısı Fazlul Haseeb ve SSP Tanushree başkanlık etti.

Shopian, etkileyici, büyük bir Tiranga mitingine tanık oluyor. Hükümetin Enformasyon ve Halkla İlişkiler Dairesi yaptığı açıklamada, birlik ve vatanseverlik ruhu binlerce coşkulu insanın ezici katılımıyla parlıyor.”

Pulwama bölgesinde polis, Tral’da bir “Meri Maati Mera Desh” mitingi düzenledi.