Swami Prasad Maurya yeni parti kurdu

Ferhat

New member
ŞANS: Kaynaklara göre, Samajwadi Partisi'nin eski ulusal genel sekreteri Swami Prasad Maurya, 22 Şubat'ta Yeni Delhi'deki Talkatora Stadyumu'nda kendi siyasi birimini kuracak.

Swami Prasad Maurya, Akhilesh Yadav ile (dosya fotoğrafı)

Bu, Swami Prasad Maurya'nın 13 Şubat'ta Samajwadi Partisinin ulusal genel sekreterliğinden istifa etmesinden sonra geldi. Maurya, SP başkanı Akhilesh Yadav'a yazdığı istifa mektubunda, bu pozisyon olmasa bile partiyi güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğini söyledi. Ancak Pazartesi günü Maurya, Samajwadi Partisi başkanı Akhilesh Yadav'ın “hayırsever” sözlerini eleştirerek, “Onun ne eyalette ne de Merkezde hiçbir gücü yok ve hiçbir şey verme yeteneği yok. Onun bana verdiği her şeyi geri vereceğim” dedi. şu ana kadar. Benim için konum değil ideoloji önemlidir. Tüm toplulukların hakları ve refahı önceliğimdir ve saldırıya uğradıklarında sesimi yükselteceğim.”

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Yeni bir parti kurma konusundaki spekülasyonlar sorulduğunda Swami Prasad Maurya, “Her şeyi parti çalışanlarına bıraktım. Ne isterlerse benim için kabul edilebilir olacaktır.”

Akhilesh Yadav ile Swami Prasad Maurya arasındaki uçurum, Samajwadi Parti şefinin kendisinin (Swami Prasad Maurya) SP'ye “performans nedenleriyle” katıldığını söylemesiyle derinleşti.

“Herkes hizmet almaya geliyor ama kim yerinde kalmıyor?” Birinin aklından ne geçtiğini kim söyleyebilir? Ayrıca Akhilesh Yadav, insanın aklından neler geçtiğini bilebilecek böyle bir makinenin bulunmadığını söyledi. SP başkanı Akhilesh Yadav, “Herkes yardımlardan faydalandıktan sonra ayrılıyor” dedi.

Ocak 2022'de Akhilesh Yadav liderliğindeki SP'ye katılan Samajwadi Partisi ulusal genel sekreteri Swami Prasad Maurya, Şubat ve Mart ayları arasında yapılan bu yılki genel seçimler öncesinde iktidardaki Bharatiya Janata Partisi'nden (BJP) ayrıldı. Ramcharitmanas ve Sanatan Dharma da dahil olmak üzere Hindu dini içindeki hassas konulara ilişkin kışkırtıcı yorumlarıyla defalarca manşetlere çıktı.

Maurya'nın Ramcharitmanas'tan bir metinden alıntı yapıp bunu kadınlara, Dalitlere ve kabilelere karşı aşağılayıcı olarak nitelendirmesi tartışmalara yol açtı. Sanatan Dharma hakkındaki yorumları da tartışmalara yol açtı.