Shivamogga’da öğrencilerden tuvaletleri temizlemelerini istediği için okul müdürü açığa alındı | Bilim Park

Ferhat

New member
Konuyu bilen yetkililer, Karnataka’nın Shivamogga bölgesindeki bir devlet okulunun müdürünün, öğrencilerin tuvaletleri temizledikleri bir Habernun internette paylaşılmasının ardından Perşembe günü açığa alındığını söyledi. Olay, Shivamogga’nın Neralekere köyü Bhadravati taluk’ta meydana geldi.

Olay, Shivamogga’daki Neralekere köyü Bhadravati taluk’ta meydana geldi (temsili görüntü)

Raporlara göre, Shankarappa olarak tanımlanan okul müdürü, diğer öğretmenlerle birlikte köydeki bir devlet okulunda öğrencileri tuvaletleri elleriyle temizlemeye zorladı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü müdürü uzaklaştırdı.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024’e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Kamu Talimatları Direktör Yardımcısı CR Parameshwarappa, “Videoyu gördüm. 10-12 yaş arası öğrenciler tuvaletleri temizlemek zorunda kaldı. Bhadravati Blok Eğitim Görevlisinin soruşturma raporuna dayanarak müdürün uzaklaştırılması emrini verdim ve departman içi bir soruşturma başlattım. Disiplin cezası uygulanacak.” Görevden uzaklaştırılan müdür, “sosyal hizmet” olarak öğrencilere tuvalet temizlettiklerini söyledi. Shankarappa, “Sosyal bir hizmet olarak öğrencilerden tuvaletleri temizlemelerini istedik… (biz) hiçbir ayrımcılık yapmadık” dedi.

Eğitim Bakanı Madhu Bangarappa olayı “şok edici” ve “talihsiz” olarak nitelendirerek kınadı.

HT ile avantajlar dünyasının kapılarını açın! Bilgilendirici haber bültenlerinden gerçek zamanlı haber uyarılarına ve kişiselleştirilmiş haber akışına kadar hepsi burada, sadece bir tık uzakta! – Şimdi üye Ol! Hindistan’dan ve dünyanın dört bir yanından en son Hindistan haberlerini, en son haberleri ve en önemli başlıkları alın