Sharad Pawar'ın oğlu olmadığım için şansım olmadı: Ajit Pawar

Ferhat

New member
Pune: Milliyetçi Kongre Partisi (NCP) şefi Ajit Pawar Perşembe günü amcasına açıkça atıfta bulunarak, “kıdemli” liderin oğlu olsaydı NCP başkanı olma şansına sahip olacağını söyledi.

NCP şefi Ajit Pawar Perşembe günü, “kıdemli” liderin oğlu olsaydı NCP başkanı olma fırsatına sahip olacağını söyledi. (HT)

Bir parti etkinliğinde Ajit, Sharad Pawar tarafından kurulan partiyi “çalmakla” suçlandığını söyledi, ancak Hindistan Seçim Komisyonu ve Maharashtra Meclisi Başkanı onun lehine karar verdi (ve Ajit grubunun gerçek NCP olduğunu doğruladı). ).

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Pune bölgesindeki Shirur'da düzenlenen mitingde konuşan Ajit Pawar, “Ben de 60 yaşının üzerindeyim. Şansımız var mı yok mu? Yanlış mı davranıyoruz? Bu yüzden duygusallaşıyoruz. Pawar Saheb aynı zamanda bizim “Daivat'ımızdır” (bir tanrı gibi) ve buna hiç şüphe yok ama her insanın kendi zamanı vardır. 80 yaşından itibaren yeni insanlara şans verilmeli. NCP (SP) şefi Sharad Pawar'ın oğlu olsaydım bu fırsatı yakalayamaz mıydım? Evet, fırsatım olurdu. Onun oğlu olmamam bu fırsata sahip olduğum anlamına gelmez. Bu nasıl bir adalet?”

CM yardımcısı, NCP'nin Shirur Lok Sabha koltuk adayı Shivajirao Adhalrao Patil için kampanya yürüttü.

“Eğer ben de bir kıdemlinin (liderin) oğlu olarak doğmuş olsaydım, benim de şansım olurdu. Beş kez Başbakan Yardımcısı, altı dönem Yasama Meclisi (MLA) Üyesi ve iki dönem Milletvekili (MP) olan Ajit, “Orada doğmadığım için şansım olmadı” dedi. .

Ajit'in yorumlarına tepki gösteren kuzeni ve Sharad Pawar'ın kızı Supriya Sule, “Benim kariyerime ve onun kariyerine bakmak lazım. Cevap açık.”

Baramati Milletvekili Şule'nin kariyerinde şu ana kadar bakanlık görevinde bulunmaması dikkat çekiyor.

Sharad Pawar liderliğindeki Milliyetçi Kongre Partisi'ne (Sharadchandra Pawar) üye olan MLA Jitendra Awhad, karşılık verdi ve Ajit'in neden bir isyanı tetiklemek yerine seçimler yoluyla parti başkanı olmayı denemediğini sordu.

“Ajit Pawar, Sharad Pawar'ın yeğeni olmasaydı, siyasi hayatının bu kadar erken döneminde fırsatları yakalayamazdı. Bu nedenle Ajit, 1991'de milletvekili, 1993'te milletvekili ve ardından da (devlet) bakanı oldu. 1999'dan 2014'e kadar tüm büyük portföyler Ajit'in elindeydi. Eylemleri partinin imajını karaladı ancak Sharad Pawar, Ajit'le akraba olduğu için bunu görmezden geldi” dedi Awhad gazetecilere.

Geçen yılın temmuz ayında, Ajit Pawar ve Milliyetçi Kongre Partisi'nden sekiz milletvekili daha Maharashtra'daki Eknath Shinde-BJP hükümetine katılarak Sharad Pawar (83) tarafından kurulan NCP'de bölünmeye yol açtı.