Sağlık bakanının eşi, BJP'li milletvekili Yatnal'a yönelik aşağılayıcı sözleri nedeniyle polise başvurdu | Bengaluru

Ferhat

New member
Konuyu bilen kişiler, Pazar günü Vijayapura Basavana Gowda Patil Yatnal'ın Kongre Milletvekili ve eyalet sağlık bakanı Dinesh Gundu Rao ve ailesine yönelik son yorumları nedeniyle Bharatiya Janata Partisi (BJP) milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

MLA Basavana Gowda Patil Yatnal'a yönelik şikayet Gundu Rao'nun eşi Tabu Rao tarafından yapıldı. (HT fotoğrafı)

Şikayetin Gundu Rao'nun eşi Tabu Rao tarafından yapıldığını söylediler.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Cumartesi günü Yatnal, Bakan Rao'yu “yarı Pakistanlı” olarak nitelendirerek ve eşinin Müslüman geçmişine atıfta bulunarak aşağılayıcı bir ifade kullandı.

MLA'nın sözleri, Ulusal Soruşturma Ajansı'nın (NIA) 1 Mart'taki Rameshwaram bomba patlamasıyla ilgili olarak kendisi de tanık olan Shivamogga BJP lideri Sai Prakash'ı tutuklamasının ardından Yatnal'ın tepkisine yanıt olarak geldi.

Açık

Vijayapura'daki BJP ofisi önünde medya mensuplarına bir BJP liderinin Rameshwaram kafe patlaması olayına karışması hakkında konuşan Yatnal, adamın bir SIM kart mağazasının sahibi olduğunu ve müşterilerinin kim olduğunu bilmediğini söyledi. Dinesh'in patlama olayıyla ilgili açıklaması sorulduğunda Yatnal, “Pakistan, Dinesh Gundu Rao'nun evinde. Evi yarı Pakistanlı.”

Ayrıca Rameshwaram kafe patlaması nedeniyle Karnataka'daki Kongre liderliğindeki eyalet hükümetini hedef aldığına dair BJP'den açıklama istedi.

Bakan Dinesh Gundu Rao'nun eşi Tabu Rao, Pazar günü Sanjayanagar polis karakoluna şikayette bulundu. Daha önce bir gönderide sormuştu

“Siyasetin içinde değilim. Basavanagowda Patil Yatnal'ın kim olduğunu bile bilmiyorum. Tabu Rao polise şikayette bulunduktan sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Dinin ötesinde sosyal hizmetlerle ilgileniyorum” dedi. “Benim hakkımda böyle bir açıklama yaptı. Birinin karısı ve çocukları hakkında konuşmak BJP'nin politikası mı? Kadınların her zaman Bharat Mata ki Jai diyenlerden gördüğü saygının bu olup olmadığını sordu” dedi.

“Dinesh Gundu Rao siyasette. Onun hakkında konuşmak doğaldır. Ama kendimden bahsetmeye dayanamıyorum. Üstelik Müslümanın kartı nasıl tekrar tekrar oynadığını görmek yeterlidir. Yakın zamanda hakaret davası açmaya karar verdim” diye ekledi.

Sanjaynagar polis karakolu müfettişi Bagyavathi, “Bugün Tabu Rao'dan bir şikayet aldık ve konuyla ilgili gerekli önlemleri alacağız” dedi.

Bu, aynı olayla ilgili olarak Yatnal'a yapılan ikinci şikayet. 6 Nisan'da Gandhinagar Blok Kongre Komitesi Başkanı J. Saravanan, Cumartesi günü Seshadripuram polis karakoluna şikayette bulundu.