Randhawa’nın oğluna yönelik kaçırma bölümü: PU öğrencisi Chandigarh polis gücüne eklendi

Ferhat

New member
Chandigarh Polisi, eski Pencap Kongre Bakanı Sukhjinder Singh Randhawa’nın oğlu ile Sektör 17’deki Hyatt Centric Oteli’nde bir Panjab Üniversitesi (PU) öğrencisi arasında yaşanan tartışmanın ardından kötü niyetli FIR’ları kaydettikten altı gün sonra, ikincisi Video’yu suçladığı medyayla böldü ilki otelin dışında güvenlik görevlileriyle ona saldırdı.

23 Ağustos’ta Chandigarh Polisi, eski Pencap Kongre Bakanı Sukhjinder Singh Randhawa’nın oğlu ile Sektör 17’deki Hyatt Centric Otel’de bir Pencap Üniversitesi öğrencisi arasında yaşanan tartışmanın ardından karşılıklı FIR’lar kaydetti. (HT)

Çarşamba günü Chandigarh Basın Kulübü’nde düzenlenen basın toplantısında, PU’dan hukuk öğrencisi Narveer Singh Gill, Randhawa’nın oğlu Udayveer Singh’e karşı FIR’ın 23 Ağustos kavgasından sonra dosyalanan adam kaçırma olaylarıyla ilgili paragrafları dahil etmesi çağrısında bulundu.

Gerçekliği doğrulanamayan Haberda bir kişinin başı öne eğik bir şekilde yere çömeldiği görülüyor. Bir güvenlik görevlisi onu yerde tutuyor, bu sırada onu kaydeden kişi, güvenlik görevlileri tarafından durdurulduktan sonra bile defalarca kafasına tekme atıyor.

Narveer, Haberda saldırıya uğrayan kişinin kendisi olduğunu iddia ederken, Haberda yüzü görünmese de saldırganın Udayveer olduğunu iddia etti.

Narveer, saldırıdan iki gün sonra Haberyu Chandigarh SSP’ye teslim ettiğini iddia etti.

“Bana saldırırken bizzat Udayveer beni küçük düşürmek için Haberyu çekti. Oteldeki kavgadan sonra güvenli bir yere kaçarken Randhawa’nın silahlı adamı beni yakaladı ve Udayveer bana tekrar saldırdı ve beni arabasına attı. Bu nedenle polis ona karşı bir adam kaçırma birimi kurmalı” dedi Narveer.

Narveer ayrıca eski Pencap Kabine Bakanı ve Eyalet Kongresi Başkanı Amrinder Singh Raja Warring’i Ferozepur’daki bir protestoda konuşurken “Udayveer’in eylemlerini desteklediği” için eleştirdi.

“Warring, babasının nüfuzunu kötüye kullandığı ve öğrencileri dövdüğü için Udayveer’i küçümsemeliydi. Bunun yerine bana saldırdığı için omzunu okşadı” dedi Narveer.

Türbanımı attı, beni kışkırttı: Udayveer

Bu arada Udayveer, kız kardeşinin doğum gününün 23 Ağustos’ta olduğu ve kendisinin ve ailesinin akşam 20.00’den beri otelde olduğu iddialarına yanıt verdi. Koyo Koyo restoranının bir alanının tamamı ailesi tarafından özel etkinlikleri için ayrıldı.

“Narveer restorana akşam 22.30’da geldi. Ben banyodayken arkadan üzerime atladı ve boynumdan tuttu. Arkamı döndüğümde türbanımı düşürdü ve tuvaletten kaçmaya çalıştı ama ben tişörtünü yakaladım. Udayveer, onu tekrar tutuklayıp Sektör 17 Polis Karakoluna götürdüğümde yaralandım” dedi.

Restoranda arbede çıkarken akrabalarının polis sevk merkezine (PCR) haber verdiğini ancak PCR aracı otele ulaştığında Narveer’i çoktan karakola götürdüğünü ekledi.

“İki kişi arasında polis tarafından soruşturulan kavganın siyasi bir hal aldığını görmek cesaret kırıcı. Restorandaki güvenlik kameralarında elimde türbanla tuvaletten çıktığım görülüyor. Kendine saygısı olan her Sih’in türbanını eline aldığında yapacağı şeyi yaptım” dedi.

Udayveer, Hindistan Ceza Kanununun (IPC) 341 (Yasadışı Kısıtlama) ve 323 (Gönüllü İhlal) Maddeleri uyarınca suçlanırken, Mohali Aşama 3B2 sakini Narveer de bu iki bölümle birlikte cezai korkutmayla da suçlandı (Bölüm 506). ) 17. sektör polisi tarafından.