Pratibha teyzesiyle tanışmak istedi ve ayrıca Pawar Saheb ile sohbet etti Ajit | Bombay’dan Haberler

Ferhat

New member
MUMBAI: Cumartesi günü Ajit, Nashik’te gazetecilere verdiği demeçte, Başbakan Yardımcısı Ajit Pawar Cumartesi günü Sharad Pawar’ın güney Mumbai’deki ikametgahı olan Silver Oak’ı ziyareti sırasında “Doğrudan kalbimden gelen sesi takip ettim” dedi. Ajit ayrıca, kıdemli Pawar’ın Cuma günü ameliyat olan karısı Pratibha teyzesi ile tanışmak istediğini söyledi.

Mumbai: Maharashtra’nın Başbakan Yardımcısı Ajit Pawar, 7 Temmuz 2023 Cuma günü Mumbai’de düzenlediği basın toplantısında. (PTI Fotoğrafı/Shashank Parade)(PTI07_07_2023_000294B) (PTI)

Ayrıca ziyareti sırasında Pawar ile siyasi olmayan görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Bu, Ajit’in bu ayın başlarındaki isyanının ardından amcası ve akıl hocasıyla ilk görüşmesiydi. Cuma gecesi Pawar’ın Peddar Yolu üzerindeki konutunu ziyaret ederek siyasi çevrelerde heyecan yarattı.

Ajit havayı temizlemek istedi ve bu nedenle aydınlanmayı verdi. “Son zamanlarda bana, Başbakan Eknath Shinde’ye ve Başbakan Yardımcısı Devendra Fadnavis’e eğitim sektörünün iyileştirilmesi hakkında gönderdiği bir mektup dışında (isyan hakkında) hiçbir şey konuşmadık. Pawar ile de görüştüğü yarım saatlik görüşmelerinde başbakan yardımcısı, mektubuyla ilgili yapılan işlem hakkında da kendisine bilgi verdim” dedi.

Politika ve kişisel hayatın iki ayrı şey olduğu konusunda ısrar etti. Ne de olsa, ailenin diğer şeylerden daha yüksek önceliğe sahip olduğu Hint geleneğini ve kültürünü onlarca yıldır takip ediyorlar. “Pawar ailesi aynı geleneği sürdürüyor. Büyüklerimizin öğretilerini takip ediyoruz. Kaki (teyze) ile tanışmak ve sağlığını sormak istedim. Önümüzdeki 21 gün kendi başının çaresine bakacak” dedi.