Odisha tren kazası: Güney Batı Demiryolları, Bengaluru’dan bazı trenleri iptal etti | Bengaluru

Ferhat

New member
Odisha’daki ölümcül tren kazasında 250’den fazla kişi öldü ve raydan çıkan vagonlarda mahsur kalanları kurtarmak için kurtarma çalışmaları devam ediyor. Sonuç olarak, Bengaluru’dan Odisha’daki Balasore’den geçmesi gereken bazı Cumartesi trenleri iptal edilecek ve bazı trenler başka bir rotaya yönlendirilecek.

Cuma günü saat 19:00 sularında Bahanaga Baazar tren istasyonu yakınında Coromandel tren kazasında 250’den fazla kişi öldü ve 900’den fazla kişi yaralandı.
Bengaluru’dan iptal edilen trenlerin listesi

12551 – SMVT Bengaluru’dan Kamakhya’ya

12864 – SMVT Bengaluru’dan Howrah’a

12551 – SMVT Bengaluru’dan Bhagalpur’a

12245 – Howrah’dan SMVT Bengaluru’ya

Südwestbahn ayrıca Cumartesi günü kaza bölgesinden geçmesi gereken yaklaşık on trenin yönünü değiştirdi. Karnataka Eyaleti Başbakanı Siddaramaiah, olaydan duyduğu üzüntüyü şimdiden dile getirdi. Cuma günü meydana gelen kazadan saatler sonra tweet attı, “Odisha, Balasore’de 50’den fazla kişinin hayatını kaybettiği tren kazası haberinden derinden rahatsızım.” Ruhları şad olsun. Ölenlerin ailelerine en derin taziyelerimi iletiyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.”

250’den fazla kişinin ölümüne ve 900’den fazla kişinin yaralanmasına neden olan Coromandel tren kazası, Cuma günü saat 19.00 sıralarında Bahanaga Baazar tren istasyonu yakınında meydana geldi. Demiryolları, Rs armağanını açıkladı. Ölen kişinin yakınlarına 10 lakh, ağır yaralananlara 2 lakh ve hafif yaralananlara 50.000 Rs.

Başbakan Narendra Modi de başsağlığı diledi ve ek Rs armağanını açıkladı. Başbakan’ın Ulusal Yardım Fonu’ndan (PMNRF), ölen kişinin yakınları için 2 lakh ve yaralılar için 50.000 Rs. Ayrıca muhtemelen kaza mahallini ziyaret edecek ve hastanede tedavi görenlerle görüşecektir.