Mamata Banerjee, TMC'nin Lok Sabha anketleriyle tek başına mücadele edeceğini söyledi | Kalküta

Ferhat

New member
Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Trinamool Kongresi'nin (TMC) eyaletteki Lok Sabha seçimleriyle tek başına mücadele edeceğini söyledi.

Mamata Banerjee, LS anketlerinde Bengal'deki sandalye paylaşımı konusunda Kongre'deki hiç kimseyle konuşmadığını söyledi. (Facebook | Mamata Banerjee)

TMC lideri partisine olan güvenini dile getirerek Bharatiya Janata Partisi'ni (BJP) tek başına yeneceğini söyledi.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

“Kongre partisiyle herhangi bir görüşmem olmadı. Bengal'de tek başımıza savaşacağımızı her zaman söyledim. Ülkede ne olacağı konusunda endişelenmiyorum ama biz laik bir partiyiz ve Bengal'de BJP'yi tek başımıza yeneceğiz. Ben HİNDİSTAN İttifakının bir parçasıyım. Rahul Gandhi'nin Nyay Yatra'sı eyaletimizi geçiyor ancak bize bu konuda bilgi verilmedi.” dedi Mamata, ANI haber ajansına göre.

Bu gelişme, Banerjee'nin Kolkata'daki bir mitingde, Kongre'nin 543 Lok Sabha sandalyesinden 300'üne itiraz etmesi ve geri kalanının bölgesel olarak taraflara bırakılması yönündeki önerisine rağmen HİNDİSTAN Grubu toplantılarında tavsiyesinin göz ardı edildiğini iddia etmesinden birkaç gün sonra geldi.

Banerjee Pazartesi günü Kalküta'daki dinler arası mitinginde CPI(M)'yi hedef aldı ancak Kongre'nin adını vermedi.

“HİNDİSTAN ismini ben icat ettim. Ama üzülerek söylüyorum ki, toplantılara her katıldığımda bunları CPI(M) kontrol ediyor. Bu son derece üzücü. Hakarete uğradığımı hissediyorum. Ben Bengal'de iktidardayken onlara (Solculara) karşı 34 yıl boyunca savaştım. Onların tavsiyelerine uymayacağım” dedi.

Ayrıca şunu okuyun:'Mamata Ji ile iyi bir ilişkiniz var': TMC şefinin Hindistan'daki açıklamasının ardından Rahul Gandhi

Ertesi Salı günü, kıdemli Kongre Milletvekili Rahul Gandhi, kendisinin ve partisinin Banerjee ile “çok iyi bir ilişkiye” sahip olduğunu vurguladı ve her iki tarafın eleştirel açıklamalarının yaklaşan Lok Sabha seçimleri için koltuk paylaşımı görüşmeleri üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağını da sözlerine ekledi.

TMC liderleri, 19 Aralık'taki HİNDİSTAN grup toplantısında Berhampore ve Güney Malda'da Kongre kontrolü sonrası koltuklar için hiçbir adayları olmadığını söylemesine rağmen, son haftalarda birkaç kez Bengal Kongresi başkanı Adhir Ranjan Chowdhury'nin başbakanı hedef almaya devam ettiğini iddia etti. .

1999'dan bu yana Berhampore'da kazanan Chowdhury, CPI(M) liderleriyle birlikte, hem TMC hem de BJP'ye karşı oldukları için HİNDİSTAN modelinin Bengal'de işe yaramayacağını söyledi.