Ludhiana İyileştirme Vakfı yetkilisi, yasa dışı ağaç kesimi nedeniyle bölge sakinleri hakkında şikayette bulundu

Ferhat

New member
Ludhiana İyileştirme Vakfı (LIT) yetkilileri, Ludhiana'daki Pakhowal Yolu, Shaheed Bhagat Singh Nagar, Blok-E'deki ağaçların izinsiz kesilmesiyle ilgili olarak Shaheed Bhagat Singh Nagar karakoluna şikayette bulundu

İddiaya göre, E Blok'ta çok sayıda ağacın park yönetim kurulu ve kimliği belirlenemeyen bazı kişiler tarafından kişisel çıkar amacıyla kesildiği iddia edildi. (HT fotoğrafı)

Kamu Eylem Komitesi (PAC) üyeleri, şehrin diğer sakinleriyle birlikte, E Blok'un Park Yönetim Komitesi Shaheed Bhagat Singh Nagar'ı Çarşamba günü önemli sayıda ağacı kesmekle suçladı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

İddiaya göre, Salı ve Çarşamba günü E Blok'ta çok sayıda ağacın park yönetim kurulu ve kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından kişisel çıkar amacıyla kesildiği iddia edildi.

PAC üyesi Kapil Arora, “Ağaçların kesilmesi için LIT'ten izin alınmadı. Bahçıvanlık departmanından Jaswinder Singh'e konu hakkında telefon ve WhatsApp aracılığıyla bizzat bilgi verdim.”

Arora, vatandaşların ağaçları korumasını zorunlu kılan 51A Maddesini ve devletin bu ağaçların korunmasını sağlama sorumluluğunu öne sürerek ağaçların korunmasının önemini vurguladı. Bölge sakinlerinden biri olan Arvind Sharma, 30 yıllık bir ağacın kaybından yakındı ve üst düzey yetkililere şikayette bulunarak sorumlulara karşı harekete geçmelerini istedi.

LIT emlak memuru Rajesh Chaudhary, “Sakinler ağaçları izinsiz kesti ve ben de uygun önlemlerin alınması için polis yetkililerine şikayette bulundum” yorumunu yaptı.