Jharkhand MLA: Sağlık bakanı yasaklı tabancaya sahip, el konulmalı

Ferhat

New member
Bağımsız bir Jharkhand MLA olan Saryu Roy, Banna Gupta eyalet sağlık bakanının Birlik İçişleri Bakanlığı’nın siviller tarafından kullanılması için “yasaklananlar listesinde” bulunan bir tabancaya sahip olduğunu iddia etti ve Doğu Singhbhum bölge hükümetini ateşli silahlara el konulmasını kabul etmeye ve yasal işlem başlatmaya çağırdı. bakana karşı

G44 model Glock tabanca (temsili fotoğraf)

Roy Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçen hafta ilçe yönetimine yazarak uygun önlem alınmasını istediğini ancak henüz bir yanıt alamadığını söyledi.

“Konu dikkatimi çektikten sonra 28 Nisan’da Komiser Yardımcısına ve Silah Yargıcına yazdım. Bakan ayrıca geçmişte silahları halka gösterdi, ancak ilçe yetkilileri henüz yanıt vermedi. Pazar günü Genel Sekreter ve Emniyet Genel Müdürü (DGP) ile görüştüm. DGP, komiser yardımcısından bir rapor alacağına ve konuyla ilgili güncelleme yapacağına dair bana güvence verdi,” dedi Roy.

Ayrıca Okuyun: Uttarakhand Bölgesindeki Tüccarlar Yurtdışından Fidye Talepleri Aldı, Rapor Sunuldu: Polis

Roy’a göre Gupta, Birlik İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yasaklı siviller listesinde yer alan bir “G44 model Glock tabancaya” sahip.

“Sendikanın İçişleri Bakanlığı, 7 Ocak 2023’te tüm eyaletlere Counter Measures Technologies Pvt. ltd. ve ateşli silah satıcısı J. Biswas & Co. tarafından sağlanan Kolkata, Ateşli Silahlar Yasasını ve Yönetmeliklerini ihlal edebilir ve gerekirse halihazırda satılan (ateşli silah) alınıp Devlet Cephaneliğine bırakılabilir, ”dedi Roy.

Roy, “İlçe yetkilileri kayıtları kolayca inceleyebilir ve Gupta’nın bahsedilen ateşli silaha karşı ruhsat sahibi olduğunu doğrulayabilir ve gerekli işlemi yapabilir,” diye ekledi.

Jamshedpur East MLA, 1959 Silah Yasası’nın herhangi bir ihlalinin en az yedi yıl hapis cezasına çarptırılabileceğini söyledi.

Jharkhand Sağlık Bakanı Gupta aramalara cevap vermedi. Ayrıca Doğu Singhbhum (Jamshedpur) Komiser Yardımcısı Vijay Jadhav, Roy’un şikayeti üzerine herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi.