İçişleri Bakanı Amit Shah, iki günlük bir ziyaret için 24 Mayıs’ta Assam’a gelecek

Ferhat

New member
Yetkililer, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın, Assam hükümetinin çeşitli devlet dairelerinden yeni işe alınan adaylara 45.000 atama mektubu dağıtacağı Guwahati’deki bir programa katılmak üzere iki günlük bir ziyaret için 24 Mayıs’ta Assam’a geleceğini söyledi.

Assam Başbakanı Himanta Biswa Sarma ve Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah (dosya fotoğrafı)

Şah, Ulusal Adli Tıp Üniversitesi’nin de temelini atacak’ dediler.

İki yıllık görev süresinin sonunda, Başbakan Himanta Biswa Sarma etkinliği 11 Mayıs olarak planladı, ancak komşu Manipur’daki huzursuzluk nedeniyle ertelendi.

Sarma, Cumartesi günü içişleri bakanının ziyareti öncesinde Guwahati’deki Khanapara Stadyumu’ndaki düzenlemeleri inceledi. Sarma’ya göre bu, eyaletteki en büyük atama töreni olacak.

Ayrıca okuyun: Shah, MHA’nın ikinci Chintan Shivir’inde yapay zekanın kullanımı ve kötüye kullanılması hakkında konuşuyor

Assam Eğitim Bakanı Dr. Ranoj Pegu Pazar günü tweet attı: “25 Mayıs’ta İçişleri Bakanı Amit Shah yaklaşık 45.000 adaya atama mektuplarının törensel dağıtımını yapacak. Ayrıca Kamrup’taki Ulusal Adli Tıp Üniversitesi’nin temel atma törenine katılacak.”

“Guwahati, Janata Bhawan’da kabine meslektaşlarının huzurunda Başbakan başkanlığında yapılan bir gözden geçirme toplantısına katıldım. Her iki etkinliğin sorunsuz işleyişi hakkında ayrıntılı bir tartışma yaptık. GoA’nın tüm departmanlarının üst düzey yetkilileri [government of Assam] Toplantıda da hazır bulundu” diye yazdı.

Biswa Sarma’ya göre polis, ormancılık, özel tüketim, eğitim ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli departmanlar çeşitli görevler için sınavlar düzenledi ve yeni işe alınanların listesi kesinleşti. “25 Mayıs’ta dağıtılacak olan görevlendirme yazılarını hazırlamanız istendi. Sarma, yeni askerler 1 Haziran’da katılacak” dedi.

Assam hükümeti, Başbakan Himanata Biswa Sarma liderliğindeki BJP’nin ikinci dönemini 9 Mayıs’ta kuzeydoğu eyaletinde kutladı.

Pazar günü Sarma Twitter’da şunları yazdı: “Son iki yılda militanlığın köklerini çözdük ve devletimizi barış ve ilerleme yoluna sağlam bir şekilde yerleştirdik.” Aşiret bölgelerindeki isyan tamamen ortadan kaldırıldı ve 2.927 genç geri döndü. ana akıma.”