Haryana Şehri Yerel Yönetimler Bakanı, kapı kapı dolaşarak çöp ayırma ve geri dönüşüm kampanyasını duyurdu

Ferhat

New member
Haryana Kentsel Yerel Yönetim Bakanı Kamal Gupta, eyalet hükümetinin her şehri “temiz, güvenli bir şehir” haline getirme çabalarının bir parçası olarak, eyalet çapında kapıları bilemek için kapı atıklarının toplanması ve ayrıştırılması konusunda farkındalığı artırmak için bir kampanya başlatılacağını söyledi.

Haryana Şehri Yerel Yönetim Bakanı, devlet için kapıdan kapıya atık ayırma kampanyası başlattığını duyurdu. (HT dosyası)

Gupta, yerel yönetim (MC) komisyon üyeleri, ilçe yerel komisyon üyeleri ve şehir yerel yönetim departmanı (ULB) yetkililerinin katıldığı bir inceleme toplantısına başkanlık etti ve yetkililere, yolların, parkların vb.

ULB Bakanı, kapıdan kapıya atık toplama, tasnif etme ve bertaraf etmenin önemini vurguladı ve Mukhyamantri Şehri Nikay Swamitva Yojana’nın doğru şekilde uygulanmasını sağlamak için yetkililere talimat verdi.

Yetkilileri emlak vergisi ve tapu kartı sorunlarını çözmek için özel bir kampanya başlatmaya çağırarak, “Bu planı etkili bir şekilde uygulayarak, eyalet hükümeti ‘temiz, güvenli bir şehir’ yaratma hedefine ulaşabilir.” dedi.

Bakan, halka bilgi yaymak için halka açık yerlerde kamplar düzenlenmesi gerektiğini söyledi. “Bu programın bilinirliğini artırmak için akıllı tahtalara farklı yerlerde reklamlar yerleştirilmelidir. Eyaletteki 88 belediye kurumunun tamamından emlak verileri portalda kullanıma açıldı ve sakinlerin kendi mülklerini rahatça kontrol etmelerine olanak sağlandı” dedi.