Eski CM Yardımcısı Laxman Savadi, üyeliği reddedildikten sonra BJP’den istifa etti | Bengaluru

Ferhat

New member
Eski Karnataka Başbakan Yardımcısı Laxman Savadi, eyalette 10 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlere katılmasının reddedilmesinin ardından Bharatiya Janata Partisi’nden (BJP) istifa etti. BJP Salı günü 189 adaylık ilk listesini açıkladı.

Eski CM Yardımcısı Laxman Savadi, BJP’den ve partinin Yasama Konseyi üyeliğinden istifa etti. (Laxman Savadi/Twitter)

Liste açıklandığında, birkaç parti yetkilisi liderlerinin ihraç edilmesini protesto etti ve eski CM Yardımcısı Laxman Savadi partinin Yasama Konseyi üyeliğinden istifa etti. Athani seçim bölgesi için haritaya bakan bir yarışmacıydı.

OKU | Karnataka Meclis Anketi: BJP Destekçileri Liderlere Giriş Biletinin Reddini Protesto Etti

Çarşamba günü medyaya konuşan Savadi, “kendine saygısı olan bir siyasetçi” olduğunu ve ortalıkta “yalvaran bir tasla” dolaşmayacağını söyledi. “Kararımı verdim. Dilenci kasesiyle dolaşan ben değilim. Ben kendine saygısı olan bir politikacıyım. Kimsenin etkisi altında hareket etmiyorum” dedi.

Bu, birçok parti yetkilisi arasında artan hoşnutsuzluğun ortasında, liderlerine bilet verilmemesine ilişkin birkaç protesto gösterisi düzenlenirken geldi. BJP, yeni yüzleri ön plana çıkardı ve 52 tanesini ilk listeye yerleştirdi. Belagavi North’tan BJP MLA’ları Anil Benake ve Belagavi’deki Ramdurg seçim bölgesinden Mahadevappa Yadawad Protestanlardan bazılarıydı.

OKU | Karnataka’daki genel seçimler: BJP’nin ilk listesinde 8 kadın, 52 yeni yüz, 8 sosyal aktivist var

Eski CM Jagadish Shettar da kendisine “başkalarına yer açmak” için bir bilet teklif edilmeyeceği söylendikten sonra “incindiğini” paylaştı. Bu arada CM Basavaraj Bommai, fikir birliği olduğunu ve herkesin BJP’nin ilk aday listesinden memnun olduğunu söyledi.

CM Bommai, muhalefet lideri ve Kongre’ye sadık Siddaramaiah ile savaşmak için Shiggaon Meclisi seçim bölgesinden ve V Somanna Varuna’dan koşacak. Eski CM Yediyurappa’nın oğlu BY Vijayendra, Shikaripura koltuğundan kuruldu.