Engelliliği güce dönüştürüyor: Ludhiana'nın para sporcusu kutlanıyor

Ferhat

New member
İtibarenAkanksha AttriLudhiana

Altı yaşındayken geçirdiği felçli bir saldırı, Tarun Sharma'yı finansal krizin ortasında fiziksel olarak sakat bıraktı, ancak aynı zamanda onu karateyle tanıştırdı ve bu da onun devlet ödülünü kazanmasına yol açtı.

Para karate oyuncusu Tarun Sharma, Ludhiana'daki Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle PAU'da eyalet ödülünü aldı. (HT)

32 yaşındaki Tarun Sharma, Khanna'da sebze satıcısı olarak çalışıyor ve masraflarını karşılamak ve uluslararası rekabet edebilmek için krediye güveniyor. Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Devlet Para Karate Ödülü'nü kazandı ve şu anda ABD'de yapılacak Kuzey Amerika Para Karate Şampiyonasına hazırlanıyor.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

Tarun, 2023'te Malezya'da düzenlenen Asya Para Şampiyonası'nda bronz, 2022'de Özbekistan'da gümüş madalya kazandı. 2019'da İrlanda'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda yarışan Tarun, Kumite'de üçüncülük elde ederek altın ve bronz madalya kazandı. 2018'de Macaristan Açık Karate Şampiyonası'nda kata tekniklerini kullandı. Aynı yıl Özbekistan Açık Karate Şampiyonası'nda da zafer kazanarak evine iki altın madalya getirdi.

Tarun, hayallerine ulaşmasında ilham kaynağı ve destek olan babasını kaybettikten sonra büyük bir kayıp yaşadı.

Eyalet hükümetinin maddi destek alamamasından dolayı hayal kırıklığına uğrayan Tarun, şunları söyledi: “Ben Pencap hükümetinden herhangi bir iş veya maddi destek almayan, mezunum ve uluslararası bir karate oyuncusuyum. Bu konuyla ilgili olarak geçen yıl CM Bhagwant Mann'la şahsen tanıştım ve hatta MLA Tarunpreet Singh Sond'a bile başvurdum ama sonuç alamadım.”

Tarun, Khanna'da bir karate akademisi işletiyor ve 1.400'den fazla yoksul kıza eğitim verdi.