Deve Gowda'nın damadı BJP adayı olarak ilk siyasi çıkışını yapıyor | Bengaluru

Ferhat

New member
Tanınmış kalp cerrahı Dr. Eski Başbakan HD Deve Gowda'nın damadı CN Manjunath, BJP'nin yaklaşan Lok Sabha seçimleri için Bangalore Kırsal seçim bölgesinden adaylığını duyurmasıyla Çarşamba günü siyasete atıldı. BJP Çarşamba günü Karnataka'da toplam 28 sandalyeyi kapsayan 20 adaydan oluşan ilk listesini açıkladı.

Dr. Eski Başbakan HD Deve Gowda'nın damadı CN Manjunath, Çarşamba günü kıdemli BJP lideri BS Yediyurappa ile bir araya geldi.

Çarşamba günü kıdemli BJP lideri BS Yediyurappa ile görüşen Manjunath, başbakan yardımcısı ve eyalet Kongre lideri DK Shivakumar'ın kardeşi milletvekili DK Suresh'i devralacak. BJP ve JD(S) Karnataka'da bir ittifak kuruyor ve kaynaklar, JD(S)'nin Mandya, Hassan ve Kolar olmak üzere üç sandalye için yarışacağını ve iki taraf arasında Manjunath'ın BJP'ye yerleştirilmesi konusunda bir anlaşmaya varıldığını söyledi. sembol.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

OKU | HD Kumaraswamy şunu duyurdu: “JDS, Lok Sabha anketlerinde Mandya, Hassan ve Kolar'a karşı yarışacak”

Manjunath, bu yılın Ocak ayında emekli olmadan önce 17 yıl boyunca devlet tarafından işletilen Sri Jayadeva Kardiyovasküler Bilimler ve Araştırma Enstitüsü'ne başkanlık etti. Manjunath'ı BJP'ye davet eden Yediyurappa, onun katılımının partiyi güçlendirdiğini söyledi ve hem Başbakan Narendra Modi hem de Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah onun partiye katılmasından ve seçimlere katılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“Lok Sabha anketlerine itiraz edecek. Bu tür insanlar yarışırsa, rakipsiz seçilmeleri gerekir, ancak siyasette seçimler kaçınılmazdır” dedi Yediyurappa. Manjunath, “Bu Modi için hat-trick olacak bir seçim olacak. Onun liderliğinde ülke, ekonomi dahil her alanda küresel prestij elde etti. Her zaman en iyi performans gösterenleri ve uzmanları destekledi.”

OKU | Mysuru'dan BJP için yarışan 32 yaşındaki “Kral” Yaduveer Wadiyar kimdir?

Manjunath, kardiyolog olarak ve tıp alanında çalışırken tıbbi hizmetlerin yoksullara ve mazlumlara düşük maliyetle ulaşmasını sağlamaya kararlı olduğunu belirterek, “Siyasetle siyaset yapmayacağım.” dedi. halkın tüm kesimleri, “Modi'nin popülaritesi ve Yediyurappa, Deve Gowda ve HD Kumaraswamy'nin (JD-S eyalet başkanı) liderliği altında, her şeyle yüzleşmeye hazırım” dedi.

Bu arada Çarşamba günü bölge başkenti Hassan'da düzenlenen bir parti toplantısında Kumaraswamy, BJP yüksek komutanlığının kendisinden kayınbiraderi Dr. Manjunath'ı siyasete katılmaya ve seçimlere katılmaya ikna etmek. Manjunath'ın Hassan bölgesinden yurt dışında da adından söz ettiren bir çiftçinin oğlu olduğunu söyledi.

OKU | Bommai, kendisini Haveri-Gadag LS koltuğuna aday yaptıkları için üst düzey BJP liderlerine teşekkür ediyor

“Onu aday yapmaya karar vermemiştim. Manjunath da siyasete girmeye karar vermemişti. 17 yıllık hizmeti nedeniyle siyasete atılması gerektiği medyada başladı. Muhtemelen o kadar da ilgi görmedik, ben de öyle.” “Medyaya teşekkür etmeliyim” dedi Kumaraswamy. JD(S) başkanı Deve Gowda da daha önce Manjunath'a ne pahasına olursa olsun yarışma “izni” vermeyeceğini söylemişti. Son zamanlarda Manjunath'a siyasete girmemesini açıkça tavsiye etmişti. Eski başbakanın ofisinden yapılan daha önceki bir açıklamaya göre Kumaraswamy, Bangalore kırsal kesiminden JD(S) liderleriyle yaptığı toplantıda, Pazar günü babası Deve Gowda'yı Manjunath'ı sahaya sürmeye ikna etmek için iki saat harcadığını söyledi.

Kumaraswamy ayrıca şunları söyledi: “BJP'nin üst düzey komutanlığı bana şunu söyledi: 'Kayınbiraderinizi bir şekilde ikna etmelisiniz. Ona ihtiyacımız var.' Kaçması için bana baskı yaptılar. Bugün benim siyasi olarak doğduğum Kanakapura'daki aynı seçim bölgesinden yarışıyor. Bugün Bangalore Kırsal bölgesi.

Kumaraswamy ayrıca kız kardeşinin (Manjunath'ın karısı) kocasının siyasete girmesinden memnun olmadığını da söylemişti. “Kız kardeşim gözyaşı dökerek neden siyasete çekildiklerini soruyor. Biz barış içinde yaşıyoruz, siyaset istemiyoruz diyor. …ama rakiplerimizi yenmek benim hedefim.”