Delhi'den 10 yaşındaki Jaspreet, Anand Mahindra ve Arjun Kapoor'a yardım ederken: Sevgiyi gördüğümde duygulanıyorum

Ferhat

New member
Aktörler Sonu Sood, Arjun Kapoor ve sanayici Anand Mahindra, Jaspreet Singh'i desteklemeyi kabul eden ünlüler arasında yer alıyor. Delhi'den gelen 10 yaşındaki çocuk, batı Delhi'deki Tilak Nagar'da bir gıda kamyonu işletiyor ve babasının Nisan ayında beyin tüberkülozundan ölmesinin ardından ailesine destek oluyor. Şubat ayının başında Jaspreet'in annesi onu ve IX. Sınıf öğrencisi olan ablası Taranpreet Kaur'u terk etti. Sınıf.

Batı Delhi'deki Tilak Nagar'da bir yiyecek kamyonu işleten Jaspreet Singh, bir fenomenin bu Haberyu sosyal medyaya yüklemesinin ardından Bollywood oyuncuları ve iş adamlarından büyük bir sevgi ve destek aldı. (Fotoğraf: Harsh Vardhan/HT)

Jaspreet'in durumu, yemek blog yazarı Sarabjeet Singh'in (@mrsingh foodhunter) geçen hafta bir Haber paylaşmasıyla gün yüzüne çıktı. Çok kısa sürede viral oldu ve 10,7 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı. Şimdi sanayici Anand Mahindra ve Bollywood oyuncusu Arjun Kapoor, Jaspreet'in eğitimini finanse etmeyi teklif etti. “Humne yardım et mangi nahi, phir bhi mil rahi hai. 19 yaşındaki kuzeni Gurmukh'un yardımıyla arabayı yöneten bu genç Chander Vihar sakini, “Sevgiyi görünce çok duygulandım” diyor.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!
8 Mayıs'ta Pencaplı aktör ve şarkıcı Jai Randhawa, Tilak Nagar'ı ziyaret etti, Jaspreet ile tanıştı ve kendisi için Tilak Nagar'da bir restoran açmayı teklif etti.  (Fotoğraf: Instagram)

8 Mayıs'ta Pencaplı aktör ve şarkıcı Jai Randhawa, Tilak Nagar'ı ziyaret etti, Jaspreet ile tanıştı ve kendisi için Tilak Nagar'da bir restoran açmayı teklif etti. (Fotoğraf: Instagram)

8 Mayıs'ta Pencaplı aktör Singh Jai Randhawa, Jaspreet ve kuzeniyle tanıştı ve genç delikanlıya Tilak Nagar'da bir restoran kurmayı teklif etti. “Abhi unhone pucha hai ki agar khulwa dein toh (chala loge)” diye paylaşıyor Jaspreet ve ekliyor: “Ana waise cart kar leta hun'u yönetiyor.” Sabah okula, sonra sınıfa gidiyorum ve daha sonra akşam 6'da çörek pişirmeye gidiyorum. Cesaret etmek. Veerji (kuzeni Gurmukh) öğleden sonra 3'ten itibaren onlara ulaşacak.”

Çocuk her kesimden büyük sevgi gördü ve aktör ve hayırsever Sonu Sood'un da gelecek hafta onu ziyaret ederek geleceğini tartışması bekleniyor. Bu arada aktör Arjun Kapoor da ona ulaşarak eğitimini finanse etmeyi teklif etti.

Aktör ve hayırsever Sonu Sood'un önümüzdeki hafta 10 yaşındaki Delhi sakini ile gelecekteki beklentilerini tartışmak üzere buluşması bekleniyor.  (Fotoğraf: Yogen Shah)

Aktör ve hayırsever Sonu Sood'un önümüzdeki hafta 10 yaşındaki Delhi sakini ile gelecekteki beklentilerini tartışmak üzere buluşması bekleniyor. (Fotoğraf: Yogen Shah)

“Sonu Sood Logon ki Mushkilein Sunke Kapı Haritası Hain. Jaspreet, “Mujhe achha laga yeh battı… Pata nahi tha ki aisa bhi hoga mere saath, woh mere paas ayenge” diye paylaşıyor Jaspreet. Aynı zamanda küçük çocuğun sosyal medyasıyla da ilgilenen kuzeni Gurmukh şunları söylüyor: “Anand Mahindra, Jaspreet ve 14 yaşındaki kız kardeşinin eğitimine sponsor oldu. BJP lideri Rajiv Babbar da kız kardeşimin (Jaspreet'in kuzeni) eğitimine destek olmayı teklif etti “Arjun Kapoorji'nin Jaspreet'in günlük geçimini desteklemesini istiyoruz.”

Aktör Arjun Kapoor, Instagram gönderisi aracılığıyla Jaspreet'in eğitimine destek olmayı teklif etti.  (Fotoğraf: Yogen Shah)

Aktör Arjun Kapoor, Instagram gönderisi aracılığıyla Jaspreet'in eğitimine destek olmayı teklif etti. (Fotoğraf: Yogen Shah)

Sosyal medyanın ilgisi bu mütevazi ikilinin kazancının artmasına kesinlikle yardımcı oldu. “Kazanmaktan uzaklaştık ₹Günde yaklaşık 400 ₹Günde 8.000″ diyor Gurmukh, Jaspreet'in geleceğine dair umutlarının bu arabayı sürmekle sınırlı olmadığını paylaşıyor. Jaspreet şunu ekliyor: “Polis memuru olmak istiyorum. Lekin yeh cart kabhi band nahin hoga!”