Delhi'de henüz 500₹ tutarında bir banknot buldunuz mu? Arkasındaki beyni tanıyın

Ferhat

New member
Para ağaçta yetişmese de başkentte ağaçlarda saklı olarak bulunabilir. Gizli bir kişiyi gösteren en yeni viral Instagram Haberlarına rastladınız mı? ₹Şehrin kuytu köşelerinde insanlardan onları bulmalarını isteyen 500 banknot mu? Bu projenin arkasındaki beyinler @treasurehunts_delhi sitesi tarafından isimsiz olarak başlatıldı ve şehri bir oyun alanına dönüştürdü! Ama neden? “Sadece mutluluk yaymak istiyorum. İlhamım aynı zamanda insanlara yardım etmek için her zaman elinden gelen her şeyi yapan babamdan geliyor” diyor ve ekliyor: “Para bulmak bir insanın hayatını değiştirmeyebilir ama insanlara yemek vermek, yaşamak için bir neden olabilir. kutlamak ya da sadece maceralara atılmak için bir neden!

İsimsiz oyuncu saklanıyor ₹Paschim Vihar'daki bir DDA parkında 500 banknot.

Mesleği oyun sanatçısı olan kendisi, bu Insta sayfasını 25 Şubat'ta IP Extension metro istasyonunun yakınında parçalanmış bir reklam panosunu gördükten sonra açtığını ve boşluklara para saklamanın ne kadar eğlenceli olacağını düşündüğünü paylaştı. “İnsanlardan parayı bulmalarını isteyen Haberyu yüklediğimde insanlar başlangıçta sahte olduğumu düşündüler. Ve haklı olarak. Ama insanların notları bulduğunda gerçeği bileceklerini biliyordum. Görevi gerçekten tamamlayabilen buluculardan gelen kanıtları paylaşmaya başladığımda sayfa patlama yaptı (bir aydan kısa bir sürede 26,9 binden fazla takipçiye ulaştı),” diye paylaşıyor.

Bu keşif gezisini nasıl finanse edebileceği sorusuna ilişkin ise şunları itiraf ediyor: “Resimde yatırımcı yok. Bu para kendi birikimlerimden geliyor ve şu ana kadar 30'a yakın av yaptım ve harcadım. ₹15.000, seyahat masrafları hariç.”