CT Ravi, Cong’un Karnataka’da BJP liderlerini kullanmayı planlaması halinde misilleme yapılacağı konusunda uyardı | Bengaluru

Ferhat

New member
Kongre’nin Lok Sabha seçimleri öncesinde Karnataka’daki diğer partilerden liderler atamayı düşündüğü yönündeki spekülasyonlar arasında, BJP lideri CT Ravi Cumartesi günü iktidar partisini şiddetli misilleme önlemleri konusunda uyardı.

CT Ravi, Karnataka’daki (ANI) Cong’un BJP liderlerinin göreve başlamasını istemesi halinde misilleme yapılacağı konusunda uyardı

ayrıca oku – Karnataka Kongresi, Lok Sabha seçimleri öncesinde rakip parti liderlerini görevlendirmeyi düşünüyor

BJP’nin eski ulusal genel sekreteri, Kongre’ye mecliste tam çoğunluğa sahip olduğu ve aksiliklere izin vermediği için iyi yönetime odaklanmasını tavsiye etti.

“Kongre halkına şunu söylemek istiyorum: Seçimi kazandınız, 135 sandalyeniz var, bağımsızlar da hükümetinizi destekliyor, bu yüzden iyi yönetime odaklanın. Çok fazla şey yapmaya çalışırsanız, operasyonu nasıl yürüteceğimizi biliyoruz.” “Hasta – Kongre’nin simgesi olan el – (Lotus Operasyonu gibi). Bunu yaparsak, sonuçlarının ne olacağını biliyorsun,” dedi Ravi.

Burada gazetecilere verdiği demeçte, Kongre’nin açık bir çoğunluğa sahip olduğu için sayılar konusunda endişelenmesine gerek olmadığını, ancak çok fazla kumar oynamaya çalışırsa durumun kötü olacağını söyledi ve iktidar partisine böyle bir işe karışmamasını tavsiye etti. durum.

“Onlar (Kongre) net bir çoğunluğa sahipler, halkın oy verdiği iyi bir yönetim sağlıyorlar, iktidara getiriyorlar. Bunun yerine lüzumsuz bir şey yapmaya kalkışırsanız, biz bir şey yaptığımızda susan ve susan insanlardan değiliz.” Onlar (Kongre) sınırları aşıyor, ne yapacağız demem doğru değil ama dokunup hissedebilirsiniz” dedi.

Devlet siyaseti ve medya çevrelerinde, birkaç muhalefet liderinin ve görevdeki MLA’nın – özellikle daha önce Kongre’den istifa etmiş olan BJP’nin – 2019’da o zamanki Kongre-JD(S) koalisyon hükümetinin çökmesine yol açtığına dair spekülasyonlar vardı. Lok Sabha anketleri öncesinde parti.

Eyalet Kongresi Başkanı ve Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar’ın Çarşamba günü çok sayıda siyasi işçinin partiye katılmak istediğini ve parti çıkarlarını dikkate alarak bir karar alınacağını ve Lok Sabha anketlerinde oy payını artırmayı hedeflediğini açıklaması bunu ekliyor. spekülasyon.

2018 parlamento seçimlerine göre BJP’nin 104 sandalye kazandığını ve hiçbir partinin net çoğunluğa sahip olmadığını kaydeden Ravi, “Kongre JD(S) denedi. müttefikler kötüleşti ve ortak bir rekabete rağmen Lok Sabha anketlerini de kaybettiler.

“Güvensizlik ve anarşi duygusu olduğu için onlar (Kongre ve JDS MLA’ları) BJP’yi bir alternatif olarak gördüler ve ileri adım attılar” dedi ve Kongre’nin net bir çoğunluğa sahip olmak üzere olduğu şu anda durumun benzer olmadığına dikkat çekti.

Ravi, kimsenin BJP’den ayrılmayacağını yineleyerek, Kongre’nin kendi üst düzey liderlerini iyi durumda tutamadığını ve iktidar partisinde her şeyin yolunda olmadığını söyledi.

“Kongre aşırı bir şey yapmaya çalışsa bile kimsenin gideceğini sanmıyorum, partimizi nasıl kurtaracağımızı ve siyasi olarak nasıl yanıt vereceğimizi biliyoruz” diye ekledi.