Chandigarh: İkinci tur müzayedede 52 likör satışından sadece 11’i

Ferhat

New member
UT’nin özel tüketim vergisi ve vergi dairesine bir başka şok olarak, Salı günü düzenlenen ikinci tur müzayedede kalan 52 içki satışının sadece 11’ini satmayı başardı.

Salı günkü müzayededen Chandigarh Özel Tüketim ve Vergi Dairesi gelir elde etti. €rezerv fiyatına karşı 54.85 crore €51.27 milyon. (HT)

Bakanlık, bu ayın başlarında düzenlenen ilk turda şehirdeki 95 satıştan sadece 43’üne alıcı bularak ikinci müzayedeyi düzenledi.

Rezerv fiyatı olan 43 makinenin müzayedesinden €Toplamda 202 crore, yalnızca UT’nin tüketim vergisi ve vergi dairesi tarafından kazanıldı €221 milyon.

Benzer şekilde, Salı günkü müzayedede satış sağladı €rezerv fiyatına karşı 54.85 crore €51.27 milyon.

Üst düzey bir departman yetkilisi, tüm satışlar satılana kadar müzayedelerin devam edeceğini söyledi.

Müzayedeye çıkarılan 11 makineden en yüksek teklifi Khuda Lahora’daki makine aldı €7,56,90,000, sadece €Rezerv fiyatından 5.000 daha fazla €7,56,85,329.

Sektör 37-D’deki bir satış, €rezerv fiyatına karşı 7.37 crore €6.20 milyon.

Sektör 20’de rezerv fiyatıyla sunulan bir içki dükkanı €2.32 crore, gitti €2.45 milyon.

Bir önceki müzayedede altı alkollü içki satışı satın alan Kler Wines’in sahibi Darshan Singh Kler şunları söyledi: “Punjab alkollü içeceklerde yalnızca %1’lik tüketim vergisi ve KDV’ye sahipken, Chandigarh’ta minimum tüketim vergisi var. €445 ila €Hindistan’da yapılan yabancı alkollü içkiler için kasa başına 2.500. Bu, içki şirketlerinin Chandigarh’a yatırım yapma cesaretini kırıyor.”

İsmini vermek istemeyen başka bir likör tedarikçisi, 2022’den beri Tri-City’de içki fiyatları aynı olduğundan, hem satıcıların hem de müşterilerin Chandigarh likör satışlarını kaçırdığını söyledi.

• YAZAR HAKKINDA

Hillary Victor, Chandigarh’da Baş Muhabirdir. Chandigarh yönetimini, belediye organını ve tüm siyasi partileri kapsar.
    …ayrıntılı olarak görün