Chandigarh: CBI, CA’yı 50.000₹ tutarında rüşvet alırken yakaladı

Ferhat

New member
Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) Pazartesi günü bir Yeminli Mali Müşaviri (CA) rüşvet kabul ettiği gerekçesiyle tutukladı ₹Yerel birinden, sanat eserleriyle uğraşan firmasına olumlu bir envanter denetim raporu sunmak yerine 50.000.

Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) Pazartesi günü bir Yeminli Mali Müşaviri (CA) rüşvet kabul ettiği gerekçesiyle tutukladı ₹Yerel birinden, sanat eserleriyle uğraşan firmasına olumlu bir envanter denetim raporu sunmak yerine 50.000. (Getty Images/iStockphoto)

Adının Chandigarhlı Vikas Aggarwal olduğu belirlenen sanık, Mohali’de yakalandı.

Canara Bank’ın atanmış CA’sı olan sanığın, şikayetçiye, envanter denetimini gerçekleştirmek üzere bankanın bölge ofisi tarafından görevlendirildiğini bildirdiği iddia edildi.

Kaynaklara göre, şikayetçi bankadan bir milyarın üzerinde kredi almıştı. “Sanığın rüşvet talebinde bulunduğu iddia edildi” ₹CBI bir basın açıklamasında, şikayetçinin şirketine olumlu bir hisse senedi denetim raporu sunmak yerine 1,50 lakh’a ödeme yapılacağını söyledi.

Sanık kabulü kabul etti ₹50.000 nakit ve şikayetçiden geri kalanını yatırmasını istedi ₹Hesabında 1 lakh

CBI bir tuzak kurdu ve onu suçüstü yakaladı. Salı günü Chandigarh’daki özel CBI hakim mahkemesine çıkarıldı ve 14 gün boyunca adli gözetime gönderildi.