Chandigarh: Arabanın çarpması sonucu 14 yaşındaki çocuk öldü, arkadaşı yaralandı

Ferhat

New member
Pazartesi günü Chandigarh’daki Press Light Point yakınında aceleyle kullanılan bir otomatik çekçekin çarpması sonucu 14 yaşındaki bir çocuk öldü, arkadaşı ise yaralandı.

Sürücü, yaralıları acı içinde çığlıklar içinde bırakarak olay yerinden kaçtı. (Getty’nin resmi)

Şikayet, mağdurun 16 yaşındaki arkadaşının ifadesine kaydedildi. Her ikisi de Sektör-25 gecekondu mahallesinin sakinleridir.

Paçavra toplayıcı olarak çalışan arkadaşı polise, çöp toplamak için merhumla birlikte Sektör 26’ya gittiğini söyledi.

“Paramız olmadığı için ikimiz de evimize gittik. Basın Işık Noktasını geçip Sektör 17’ye doğru giden rampaya girdiğimizde, Sektör 17/18 ışık noktasından hızla gelen bir araba korna çalmadan döndü. Şoför aracını bize çarptı, ben yola düştüm, arkadaşım da yola düşerek ağır yaralandı” dedi.

Sürücü, yaralıları acı içinde çığlıklar içinde bırakarak olay yerinden kaçtı.

Yoldan geçen bir bisikletçi, kurbanların kan gölü içinde yattığını gördü ve yanlarında durdu. “Neyse ki bizim bölgeden başka bir çocuk da bizi gördükten sonra yanımızdan geçti ve durdu. Motosikletçinin yardımıyla arkadaşımı GMSH-16’ya götürdü ve sonunda beni hastaneye götürdü. Arkadaşım hastanede tedavi altına alınırken aldığı yaralardan dolayı hayatını kaybetti. Varun polise “Otomatik çekçek sürücüsünün kimliğini belirleyebilirim” dedi.

Bu arada, Sektör 17 Polisi, Hindistan Ceza Kanunu’nun 279 (dikkatsiz araç kullanmak veya kamuya açık otoyollarda araç kullanmak), 337 (başkalarının hayatını veya kişisel güvenliğini tehlikeye atan bir eylem nedeniyle yaralanma), 304A (ihmal nedeniyle ölüme neden olmak) bölümleri kapsamında kimliği belirsiz bir kişiyi ele geçirdi. (IPC).