'Bu, Siddaramaiah'ın soruşturma ekibi': HD Kumaraswamy, 'müstehcen Haberlar' davasında SIT soruşturmasını eleştirdi | Bengaluru

Ferhat

New member
Eski Karnataka CM ve JD(S) lideri HD Kumaraswamy Salı günü, JD(S) Milletvekili Prajwal Revanna'nın da dahil olduğu “müstehcen Haberların” dolaşımına değinen bir basın toplantısı düzenledi.

Eski Karnataka CM HD Kumaraswamy Salı günü bir basın toplantısı düzenleyecek. (hd kumaraswamy-X)(HT_PRINT)

21 Nisan'da polis memurları tarafından sahnelendiği iddia edilen bir USB flash sürücünün Bengaluru Kırsalı, Mandya ve Hassan'da dağıtımını kınadı. Ayrıca Prajwal Revanna'nın seçim temsilcisi Poornachandra'nın 22 Nisan'da şikayette bulunduğunu da açıkladı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Ayrıca OKUYUN | BJP: Prajwal Revanna'nın oy verme gününde görünmesi pek mümkün değil

“Toplumda yaşanmaması gereken kirli bir olayla ilgili olarak bu bilgisayarla iletişime geçiyorum. 21 Nisan'da eyalet genelinde bir USB flash sürücü dağıtıldı. Bu polis memurları tarafından yapıldı. Bunu Bengaluru Kırsalında, Mandya'da ve ayrıca dağıttılar.” ANI haber ajansının aktardığına göre eski CM, “Hassan'a kasten saldırdım” dedi.

“Hassan JD(S) adayı Prajwal Revanna'nın seçim temsilcisi Poornachandra, 22 Nisan'da Hassan DC'ye ve polise şikayette bulundu. 21 Nisan akşamı saat 20.00'de Naveen Gowda isimli bir kişi Prajwal Revanna'nın Haberlarını izlemek için tweet attı. Ben bunu yapmıyorum. Bu Haberlardaki herhangi bir şeyin savunması kendi yolunda gitmeli, kim olursa olsun hiçbir cezanın verilmesine gerek yok” diye ekledi.

Ayrıca OKUYUN | Medyanın Deve Gowda ve HDK'yi müstehcen Haberlara bağlamasına izin verilmiyor

Kumaraswamy, polisin ve geri dönen memurun harekete geçmemesi konusundaki endişelerini dile getirdi ve Haberların ve kalem sürücüsünün sızdırılmasından sorumlu olanların soruşturulmasında şeffaflık ihtiyacını vurguladı.

“Naveen Gowda, Karthik Gowda, Chetan ve Puttaraju'ya karşı bir şikayette bulunuldu. 21 Nisan'da FIR başvurusunda bulunulmasına rağmen hiçbiri hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. 26 Nisan'da geri dönen memur yanıt verdi ve şikayeti kapattı” dedi.

“Şu ana kadar polis ya da geri dönen polis memuru tarafından herhangi bir işlem yapılmadı. Videoları ve USB belleği kim paylaştı? Oylama gerçekleştiğinde CM en az 100 kez HD Kumaraswamy ve JD(S) adaylarının kesinlikle kaybedeceğini ve JD(S)'nin kaybedeceğini söyledi.”

Ayrıca OKUYUN | Prajwal Revanna vakası: SIT, Karnataka'da cinsel saldırıdan kurtulan daha fazla kişiyle temas kuruyor

Kumaraswamy ayrıca konuyla ilgili devam eden SIT soruşturmasını da eleştirdi ve bunun “özel bir soruşturma ekibi değil, Siddaramaiah soruşturma ekibi ve Shivakumar soruşturma ekibi” olduğunu söyledi.

“Gerçek ortaya çıkmalı. DK Shivakumar, Kumaraswamy'yi kazanamayacağınızı söylemişti. Seçimler (ikinci aşama) 26 Nisan'da sona erdi. Yine de kimseye karşı herhangi bir işlem yapılmadı. 26 Nisan'da Nagalakshmi, Karnataka Eyalet Kadınlar Komisyonu Başkanı CM Chowdhary'ye “etkili liderlerin işin içinde olduğunu” belirten bir mektup yazdı. Ne olduğunu çabuk anlıyorum. SIT'in özgür ve adil bir soruşturma yürüteceğini düşünmüştüm ama bu Siddaramaiah soruşturma ekibi ve Shivakumar soruşturma ekibiydi.

(ANI'den gelen girdilerle)