BJP milletvekillerinin UP’de bir sosyal yardım kampanyası için Mumbai konferansını atlaması muhtemel

Ferhat

New member
MUTLULUK Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) Uttar Pradesh şubesi, parti milletvekillerinden iki gün arasında Mumbai’de düzenlenen üç günlük Ulusal Yasa Koyucular Konferansı Bharat’a (NLC) zaman ayırmak yerine eyalette devam eden halkla irtibat kampanyasına odaklanmalarını istedi. 15 ve 17 Haziran.

BJP ayrıca “Dhanyawad Modi” (Teşekkürler Modi) toplantıları planladı. (HT fotoğrafı)

Uttar Pradesh eyalet yasama meclisinin üst meclisinin üyeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 200 milletvekili, çeşitli meclislerden milletvekilleri ve konuşmacıların katılması beklenen NLC’ye kaydoldu. Partinin kararının resmi bir teyidi olmasa da, bazı parti üyeleri tarafından “gayri resmi” olarak onaylanan hareket, parti milletvekillerinin “Maha Jansampark Abhiyaan” (mega-kamu Bağlantı girişimi) üzerinde odaklanmasını sağlamak için alınmış gibi görünüyor. . Haziran ayının büyük bir bölümünde sürecek olan.

Bu toplu bağlantı kampanyasının bir parçası olarak parti, eyalet genelindeki 80 Lok Sabha seçim bölgesinin her birinde üst düzey liderler tarafından mitingler ve ziyaretler planladı. Parti liderliği, milletvekillerinin bu sosyal yardım kampanyalarında yer almalarını istiyor.

“Parti, bu mitinglerin yanı sıra ‘Prabuddhjan samman (entelektüel toplantılar)’ düzenliyor. Bir parti kaynağı, milletvekillerini farklı eyalet ve partilerden yaklaşık 2.500 milletvekili ve konuşmacının katılması beklenen Mumbai toplantısından uzak tutma planı sorulduğunda, BJP milletvekillerinin bu etkinliklere katılmasının beklendiğini söyledi.

BJP ayrıca, BJP’nin bu kez kazandığı 17 belediye organının her birinde “Dhanyawad Modi” (Teşekkürler Modi) toplantıları planladı. Sadece 16 yerel yönetim organının olduğu 2017’de bunların 14’ünde BJP, ikisinde BSP kazanmıştı. BJP bu kez yeni kurulan Shahjahanpur Belediyesi dahil herkesi kazandı. Bu halkla ilişkiler girişimlerinin çoğunda BJP, Modi-Yogi hükümetlerinin ve parti liderlerinin politikalarıyla sıradan insanlara ulaşmaya çalışır.

“Önceki hükümetlerin yalnızca vaatlerde bulunduğu yerde, merkezdeki ve UP’deki BJP Modi ji ve Yogi ji hükümetleri, hükümet programlarının faydalarının yoksulların en yoksullarına ulaşmasını sağladı. Hükümetlerimiz, Parti hükümetimizin tanıklığıyla kitlelere hitap etme uygulamasını tutarlı bir şekilde benimsemiştir. Bu tanıtım devam edecek. Bir BJP lideri, tüm liderler ve milletvekilleri bu çabanın bir parçası” dedi.

UP, BJP için çok önemli bir eyalet ve partinin 2014’ten bu yana merkezde arka arkaya kazandığı zaferlerde çok önemli bir rol oynadı. BJP tek başına 80 LS sandalyesinin 71’ini kazanırken, müttefiki Apna Dal (S) 2014 Lok Sabha anketlerinde eyalette iki tane daha kazandı. 2019’da SP-BSP ittifakına rağmen BJP, 80 Lok Sabha sandalyesinin 62’sini alırken, müttefiki Apna Dal (S) ikisini kazandı. BJP’nin kaybettiği 14 Lok Sabha sandalyesinden o zamandan beri parti, Haziran 2022 Lok Sabha sonrası anketlerinde Rampur ve Azamgarh Lok Sabha olmak üzere iki sandalye kazandı.