Bengaluru sokaklarında görülen Tesla arabası sosyal medyada heyecan yarattı | Bengaluru

Ferhat

New member
Son zamanlarda, kırmızı bir Tesla Model X SUV’un resimleri Bengaluru sokaklarında görüldükten sonra sosyal medyada viral oldu. Money Control’ün haberine göre, aracı Cubbon Park metro istasyonu yakınındaki bir trafik ışığına park etmiş halde gösteren fotoğraflar, çevrimiçi sohbeti ateşledi.

Tesla arabası Bengaluru sokaklarında görüldü. (X/nBangalorepost)

Bir X kullanıcısı, ultra kırmızıya bürünmüş bir Tesla elektrikli aracının fotoğraflarını yayınladı. Gönderi, kullanıcıların Hindistan’a gelişiyle ilgili spekülasyon yapmasıyla hızla viral oldu. Bazıları Dubai plakasını fark etti ve bunun bir test sürüşü mü yoksa resmi bir ziyaret için özel bir araba mı olduğu konusunda tartışmalara yol açtı.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024’e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Kullanıcı yorumları, bu tür araçları sürmek için geçici izne ilişkin spekülasyonlardan, bunun Dubai’de kayıtlı özel bir araba olabileceği yönündeki önerilere kadar uzanıyordu.

“Bu bir test sürüşü değil; Bir kullanıcı, “Birisi resmi bir ziyarette ve sınırlı bir süre için izin verilen Dubai’den arabasını sürüyor” diye yazdı.

Bir diğeri, “Daha çok Dubai tescilli özel bir arabaya benziyor” diye yazdı.

Bu arada Tesla, Hindistan’a damgasını vurmaya hazırlanıyor ve Gujarat’ta bir üretim tesisi planlıyor. Elektrikli araç devinin ülkedeki ilk üretim birimi için son görüşmeler devam ediyor ve 10 Ocak’ta yapılacak Canlı Gujarat Zirvesi’nde duyurulması bekleniyor.

Ahmedabad Mirror’ın haberine göre Tesla’nın üretim tesisi için potansiyel lokasyonlar arasında Sanand, Becharaji ve Dholera yer alıyor.

Ancak şu ana kadar ne elektrikli araç üreticisi ne de eyalet hükümeti bu gelişmeyi resmi olarak onaylamadı.

Perşembe günü Gujarat Bakanı Rushikesh Patel, hükümetinin Elon Musk liderliğindeki Tesla’nın bir tesis kurmak için eyaleti seçeceğinden “çok umutlu” olduğunu ve bu konuda şirketle bilinçli bir iletişimin sürdüğünü söyledi.

“Eyalet hükümeti Tesla’nın Gujarat’a geleceğinden oldukça emin. Elon Musk bile Gujarat’ı ilk tercihi olarak görüyor. Sağlık bakanı ve eyalet hükümet sözcüsü Patel, “Gujarat, fabrikayı kurmak için uygun bir yer bulmak üzere Hindistan’da bir araştırmaya başladığından beri aklındaydı” dedi.