Bengaluru Restoranı Terlik Giydikleri İçin İki Startup Kurucusunun Girişine Engel Oldu: 'Aptal Hissettim' | Trend olan

Ferhat

New member
18 Temmuz 2024 16:15 IST

Frido'nun CEO'su, terlik giydiği için Bengaluru'daki bir restorana girişinin reddedilmesinin ardından kendisini “aptal” hissettiğini itiraf etti ve kendisinin ve Ather'in kurucu ortağının başka bir restorana gittiklerini ekledi.

Frido'nun kurucusu ve CEO'su Ganesh Sonawane, X'te (eski adıyla Twitter) kendisinin ve Ather kurucu ortağı Swapnil Jain'in kıyafet kuralları nedeniyle Bengaluru'daki bir restorana girişinin reddedildiğini paylaştı. Yorum, yaşlı bir çiftçinin dhoti ve gömlekle göründükten sonra alışveriş merkezine girişinin reddedilmesinin ardından geldi. Çiftçinin oğlu olayı Haberya çekerek hükümete harekete geçme çağrısında bulundu. Karnataka hükümetinin kıyafet kuralları nedeniyle Magadi Yolu'ndaki GT Alışveriş Merkezi'ni kapatmaya karar verdiği bildirildi. ₹Emlak vergisi vergilerinde 1,78 Crore.

Bengaluru: Frido'nun kurucusu ve CEO'su Ganesh Sonawane (solda) ve Ather kurucu ortağı Swapnil Jain'in (sağda) terlik giydikleri için restorana girmelerine izin verilmedi. (Ekran görüntüsü)

Sonawane, X'e şunları yazdı: “Gerçek hikaye: Ather'in kurucu ortağı Swapnil ve ben bir keresinde Bengaluru'da bir restorana gittik ve ayakkabı yerine terlik giydiğimiz için geri çevrildik.”

Buradaki yazıya göz atın:

Sonawane olayın ne zaman ve nerede meydana geldiğini açıklamazken, kendini “aptal” hissettiğini itiraf etti ancak bunu “ayrımcılık” olarak görmediğini açıkladı. Girişin reddedilmesinin ardından başka bir restorana gittiklerini de sözlerine ekledi.

Hükümetin alışveriş merkezini mühürleme kararı, olaya ilişkin Habernun sosyal medyada yayılmasından sonra geldi. Bu, 70 yaşındaki çiftçi Fakeerappa'nın, oğlu Nagaraj ile film izlemek için geçerli bir bilete sahip olmasına rağmen alışveriş merkezine girişinin reddedildiğini gösteriyor. Orada bulunan güvenlik görevlisi sorulduğunda alışveriş merkezinin dhoti giyen kişilerin girişine izin vermediğini söyledi.

Toplantıda konuşan Suresh, “Yasaya göre hükümet alışveriş merkezini yedi gün süreyle kapatabilir. Bruhat Bengaluru Mahanagara Palike (BBMP) yetkilileriyle konuştum ve olaya tepki olarak alışveriş merkezinin yedi gün boyunca kapalı kalacağını bildirdim.”

Suresh'in açıklamasının ardından Sözcü UT Khader hareketi memnuniyetle karşıladı ve bakanı bunu derhal uygulamaya çağırdı.

Canlı skorlar, maç istatistikleri, infografikler ve çok daha fazlası için tek adresli mağaza olan Crickit ile her büyük vuruşu, her kaleyi takip edin. Şimdi keşfedin!

Daha fazla gör

Hindistan'dan ve dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, viral haberler, Haberlar, fotoğraflar ve hava durumu güncellemeleriyle ilgili en son güncellemeleri alın

Haberler / Popüler / Bengaluru restoranı, terlik giydikleri için iki startup kurucusunun girişine izin vermedi: 'Kendimi aptal hissediyorum'