Bengaluru Metrosu güvenlik görevlisi, kadın yolcuya uygunsuz davranışta bulunduğu iddiasıyla açığa alındı | Bengaluru

Ferhat

New member
Şok edici bir gelişme olarak, Bengaluru'daki Namma Metrosu'ndaki bir güvenlik görevlisi, bir kadın yolcuya kötü davrandığı iddiasıyla Çarşamba günü görevden uzaklaştırıldı. Edinilen bilgiye göre olay, Pazar günü Bengaluru Metro Rail Corporation Limited'in (BMRCL) 'yeşil' hattının bir parçası olan Jalahalli metro istasyonunda meydana geldi.

Kadın metro yetkililerine şikayette bulundu ve aynı zamanda sosyal medyada da çileyle ilgili paylaşımlarda bulundu. (PTI dosya fotoğrafı)

Bu konuyla ilgili metro yetkililerine şikayette bulunan kadın, aynı zamanda sosyal medyada da yaşanan çileyle ilgili paylaşımlarda bulundu. Bunun ışığında yetkililer, kadının olayın bir Habersunu 'X' mikroblog sitesinde de paylaşması nedeniyle memuru açığa aldı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Ayrıca OKUYUN | Bengaluru'da bir adam metro rayına atladı, Purple Line'ı kesintiye uğratmakla tehdit etti

“17 Mart günü saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Olay Celahalli metro istasyonunda yaşandı. Kendimi çok rahatsız hissettim ve ona sormaya çalıştım ama o hala bazı hareketlerle bana bakıyordu. Böylece bir Haber kaydetmeye başladım. Sonra PTI haber ajansının aktardığına göre “Geri döndü” dedi.

Bengaluru Polisi de kadının paylaşımını dikkate alarak, yetkililerin kadının şikayeti üzerine gerekli işlemleri yapacağını ve konunun daha detaylı araştırılmak üzere ilgili polis yetkililerine iletildiğini söyledi. Şikayetinde, bir güvenlik görevlisinin sürekli olarak platformun karşı tarafından kendisine baktığı ve müstehcen jestler yaptığı belirtiliyor.

Ayrıca OKUYUN | ₹5,85 Cr nakit, alkol değeri ₹Karnataka'daki LS seçimleri öncesinde 21,48 Cr ele geçirildi

Şikayetin yanı sıra kadın, eylemin Habersunu da ekleyerek olayın kendisini güvende hissetmemesine neden olduğu için BMRCL'den harekete geçmesini talep etti. Olaya yanıt olarak BMRCL bugün, güvenlik görevlisinin ayrıntılı bir soruşturma yapılıncaya kadar görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Ayrıca OKUYUN | Bengaluru Teknisyeni Teslimatçının Cinsel Tacizini İddia Etti: 'Beni Mutfağa Kadar Takip Etti'

BMRCL, kadın yolcuların güvenliğini olumsuz yönde etkileyen her türlü eyleme karşı sıfır tolerans politikasına sahiptir.

(PTI'dan gelen girdilerle)

Haberler / Şehirler / Bengaluru / Bengaluru Metrosu güvenlik görevlisi, bir kadın yolcuya uygunsuz davrandığı iddiasıyla açığa alındı