“Alışveriş merkezleri ve halka açık yerlerde kıyafet yönetmeliği yakında yürürlüğe girecek”: Karnataka DCM DK Shivakumar | Bengaluru

Ferhat

New member
ANI | | Yamini CS tarafından paylaşıldı

23 Temmuz 2024 18:45 IST

Karnataka DCM'si DK Shivakumar, hükümetin bu tür olayların tekrarını önlemek için yönergeler yayınlayacağını söyledi.

Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar Pazartesi günü, dhoti giyen bir çiftçinin Bengaluru'daki bir alışveriş merkezine girişinin reddedilmesini kınadı ve hükümetin bu tür olayların tekrarını önlemek için yönergeler yayınlayacağını söyledi.

Karnataka DK Shivakumar'ın Başbakan Yardımcısı. (ANI)

Ayrıca OKUYUN | Rapor: Karnataka Kabinesi, tepkilere rağmen BT sektöründe 14 saatlik çalışma günü planını rafa kaldırdı

“Alışveriş merkezleri ve diğer yerlerin belirli kıyafetlere dayalı giriş kısıtlamaları uygulayamaması için panche, dhoti ve diğerleri gibi geleneksel kıyafetleri içeren yönergeler yayınlayacağız. Eyalette bu tür olayların tekrarlanmamasını sağlayacağız” dedi yasama meclisine.

“Cuma günü bu konuyla ilgili bir tartışma vardı ama ben katılamadım. Şimdi bununla ilgili bir açıklama yapıyorum” diye ekledi.

Ayrıca OKUYUN | 'Karnataka halkına karşı': DK Shivakumar, Nirmala Sitharaman'ın 2024 Birlik Bütçesini eleştirdi

“Alışveriş merkezi çiftçiye girilmeyeceği uyarısı aldı ve ödenmemiş vergiler nedeniyle kapatıldı. AVM özür diledi ve ödenmemiş emlak vergisini de ödedi” dedi.

JDS Yasama Partisi lideri Suresh Babu, bazı kulüplerin sandalet ve dhoti giyen kişilerin girişini engelleyen uygulamalarını araştırması için başbakan yardımcısına başvurdu.

Ayrıca OKUYUN | Valmiki dolandırıcılığı: Bengaluru polisleri, yetkililere CM Siddaramaiah'ı suçlamaları için baskı yaptıkları için iki acil servis görevlisine karşı şikayette bulundu

Çok sayıda çiftçi sendikası alışveriş merkezi yetkililerinin eylemlerini protesto etti ve onlara karşı önlem alınmasını talep etti.

Polis, alışveriş merkezinin sahibi ve güvenlik görevlisi hakkında şikayette bulundu.

Haberler / Şehirler / Bangalor Ulusal Parkı / “Yakında alışveriş merkezleri ve halka açık yerlerde kıyafet yönetmeliği”: Karnataka DCM DK Shivakumar