ABD’nin Malihabad eyaletinde 1000 hektarlık alana tekstil parkı kurulacak

Ferhat

New member
Yogi Adityanath hükümeti, eyalet başkentindeki Malihabad Tehsil’de 1.000 hektarlık bir alanda bir Başbakan Mitra Mega Tekstil Parkı kuracak.

Yalnızca açıklama amaçlıdır (HT dosyası fotoğrafı)

Proje için yatırım gerektirecek ₹10.000 crore ve yaklaşık bir lakh genç için istihdam.

Eyalet hükümetine göre proje, eyalet başkentinin eteklerinde Malihabad Tehsil’deki Attari köyünde yer alacak. Attari köyü, parkın şehrin geri kalanıyla bağlantısını yansıtmak için seçildi. Parkta sanayi parselleri ve sanayi salonları bulunacak.

Proje sahası, her ikisi de Lucknow’u Sitapur ve Hardoi’ye bağlayan dört şeritli yollar olan NH-20 ve SH-20’ye 20 km uzaklıktadır.

Park, bir kamu-özel ortaklığı (PPP) aracılığıyla geliştirilmektedir. Bu plan kapsamında, altyapı buna değer ₹500 crore inşa edilecek.

belirlenmesi ₹İlk gelen alır esasına göre üretim birimleri için 300 crore tahsis edildi.

Parkın genel altyapısı, bir yol ağı, 24 saat elektrik, su temini, depolar, deşarjsız kanalizasyon arıtma tesisi, eğitim ve beceri geliştirme tesisleri, ürün teşhir tesisleri ile bir yönetim binası ve test laboratuvarı ile bir sergi merkezi içermektedir.

Parkın öne çıkan diğer özellikleri arasında işçi konutları, yerleşim alanları, tıbbi tesisler, ticari ve dinlenme tesisleri, açık alanlar ve parklar ve güvenlik tesisleri yer alacaktır.