1 hafta sonra ONGC mühendisi hala kayıp; baba faul görüyor | Bombay’dan Haberler

Ferhat

New member
Bombay: Geçen hafta bir Petrol ve Doğal Gaz Şirketi (ONGC) platformundan kaybolan 26 yaşındaki elektrik mühendisinin babası, oğlunun kaybolmasında bir faul olduğundan şüpheleniyordu.

“Akrabalarımızdan biri anneme durumu daha da kötüleştiren olayı anlatmış. Beni aradıklarında oğlumun denize atladığını söylediler. Hiç rahatsız olmadı. Annesiyle konuşmuştu ve yakında eve dönmesi gerekiyordu. Ancak daha sonra arkadaşlarından, onlarla konuştuğunu ve başka birinin hayatının tehlikede olduğunu söylediğini öğrendik” dedi. (HT FOTOĞRAF)

“Şimdi şehirden ayrılıyorum. 25 Şubat’tan itibaren Mumbai’deydim. Kimseden tatmin edici bir cevap almadım, cesedini de bulamadılar. Mühendisin babası Enos Varghese Reji Varghese, “Eşim Sibi rahatsız ve annem Shashma Baby de rahatsız ve hastanede” dedi.

Verghese 24 Şubat’tan beri kayıp. Adamlarını Bombay High South’taki (BHS) ONGC platformlarına yerleştiren Gujarat merkezli bir şirket olan System Protection’da elektrik mühendisi olarak çalıştı. 12 Şubat’ta platforma çıkmıştı.

“Akrabalarımızdan biri anneme durumu daha da kötüleştiren olayı anlatmış. Beni aradıklarında oğlumun denize atladığını söylediler. Hiç rahatsız olmadı. Annesiyle konuşmuştu ve yakında eve dönmesi gerekiyordu. Ancak daha sonra arkadaşlarından, onlarla konuştuğunu ve başka birinin hayatının tehlikede olduğunu söylediğini öğrendik” dedi.

“İntihar edecek olan o değildi. Arkasında başka bir şey var. Polisin kapsamlı bir soruşturma yürütmesini istiyoruz” dedi.

Bu arada polis, platformdaki kişilerin ve Enos’un meslektaşlarının ifadelerini kaydettiklerini, ancak henüz somut bir ipucu bulamadıklarını söyledi.

“Nasıl ortadan kaybolduğundan emin değiliz. Denize atladığı söylenen bölgede hiçbir güvenlik kamerası yok. Onu bulmak için arama çalışmaları devam ediyor. Sarı Kapı Polis Karakolu kıdemli polis müfettişi Sarla Vasave, “Işıklar kapalıyken kimse bir şey göremezdi” dedi.

Bu arada, Birleşik Polis, Kanun ve Düzenden Sorumlu Komiser Satyanarayan Chaudhary şunları söyledi: “DCP Liman Bölgesi sahayı şahsen ziyaret etti ve Enos’un meslektaşlarının ifadelerini aldı. Herhangi bir faul yoktur. Ancak kapsamlı bir soruşturma yürütülecek” dedi.

Başka bir polis memuru, onun denize atladığını gördükten sonra, meslektaşlarından birinin kendisini kurtarmak için ona bir emniyet çarkı fırlattığını söyledi. Ama anlamadı. “İntihar gibi görünüyor. Ancak bunun nedenini henüz bilmiyoruz” dedi bir polis memuru.

ONGC sözcüsü, bunun çok talihsiz bir olay olduğunu ve kurtarma operasyonunun hala devam ettiğini söyledi.